Autor Tema: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru  (Pročitano 56365 puta)

Van mreže Simon

• Global Moderator
Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru
« poslato: Decembar 15, 2009, 08:17:16 posle podne »
Državljani R Srbije koji putuju u R Crnu Goru, i obratno, mogu ući ili sa pasošem ili sa ličnom kartom, po izboru.

Razlika je u tome što Vam se u pasoš otiskuje pečat graničnog prelaza, a u ličnoj karti ne.

Deca kada putuju iz Srbije za Crnu Goru i obratno obavezno treba da poseduju:
- ili pasoš,
- ili izvod iz matične knjige rođenih i zdravstvenu legitimaciju,
- ili djačku knjižicu.

Ukoliko deca putuju bez pratnje roditelja potrebna je i pisana saglasnost oba roditelja.
Sa nevažećim dokumentom neće biti dozvoljeno putovanje.

Van mreže cevo

• Newbie
  • *
Re: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2009, 08:19:31 posle podne »
koja je potrebna dokumentacija za prelazak iz Bosne u Crnu Goru.  ???

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2009, 08:20:41 posle podne »
Ako ste državljanin Srbije možete i sa ličnom kartom. Nije naša oblast ali da Vam odgovorimo i ako ste državljanin Bosne - možete sa ličnom kartom u R Crnu Goru i direktno i preko R Srbije.

Oblast prelaženja državne granice sa Republikom Crnom Gorom još uvek nije uređena propisima koji bi striktno ukazivali na neophodnu putnu dokumentaciju za putovanje u Republiku Crnu Goru.

Za maloletna lica, ako putuju sa roditeljima, potrebno je da poseduju dokument koji će ukazivati na njihov identitet. Za decu školskog uzrasta potreban je važeći dokument sa fotografijom (đačka knjižica, pasoš, lična karta...).

Za mlađa maloletna lica (deca predškolskog uzrasta) potreban je izvod iz matične knjige rođenih i zdravstvena knjižica. Ukoliko deca putuju sa jednim roditeljem ili bez pratnje roditelja potrebna je i pisana saglasnost drugog, odnosno oba roditelja.

Ovakva praksa primenjivaće se do donošenja propisa koji će regulisati pitanje uzajamnog putovanja državljana Republike Srbije i Republike Crne Gore.

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2009, 08:21:49 posle podne »
Izvor: KoZnaZna.com
Decembar 2009 godine - VEOMA VAŽNO !!!

Od 01.01.2010. godine državljani R Crne Gore mogu ulaziti u R Srbiju na osnovu važeće lične karte ili važeće putne isprave-pasoša.

Deca-državljani R Crne Gore takođe mogu ući samo ako poseduju važeće pasoše ili lične karte. Neće se omogućiti ulaz u R Srbiju kao do sada sa izvodom iz MKR ili zdravstvenom legitimacijom, ili đačkom knjižicom.

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2009, 10:58:40 pre podne »
Odluka se odlaže do 01. jula 2010. godine

Beograd, 24. decembar 2009. godine – Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije saopštilo je danas da se odluka da maloletni državljani Crne Gore granicu Srbije mogu prelaziti sa važećom putnom ispravom, odnosno ličnom kartom – ukoliko je reč o starijem maloletniku, odlaže do 1. jula 2010. godine.

U saopštenju se navodi da je razlog tome pojačan intenzitet putnika tokom predstojećih božićnih i novogodišnjih praznika zbog čega režim prelaska državne granice do pomenutog datuma ostaje nepromenjen.

Prilikom donošenja ove odluke uzete su u obzir i poteškoće u pribavljanju putnih isprava državljana Crne Gore kod nadležnih organa u Republici Crnoj Gori i njihovim diplomatsko-konzularnim predstavništvima.

Van mreže Simon

• Global Moderator
Odg: Sa kojim dokumentima u R Crnu Goru
« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2010, 10:36:33 posle podne »
Ulazak maloletnih lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju

Kako bi se omogućilo lakše putovanje za vreme predstojećih godišnjih odmora, školskog raspusta i turističke sezone, početak primene odluke da maloletni državljani Crne Gore državnu granicu Republike Srbije mogu da prelaze samo sa važećom putnom ispravom, odnosno ličnom kartom ukoliko se radi o starijem maloletnom licu, odlaže se do 30. septembra 2010. godine.

Van mreže Petar

• Newbie
  • *
« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2010, 06:03:48 posle podne »
\da li neko zna da li je potrebno dodatno osiguranje vozila i zelena karta za putovanje u Crnu Goru iz Srbije?

Van mreže Admin

• Administrator
  • Informacija ima cenu
    • KoZnaZna
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2010, 06:34:47 pre podne »

Van mreže lidijahodoba

• Newbie
  • *
« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2010, 07:40:46 posle podne »
treba mi pomoc treba da idemo u CG imam dete od 2 god,muz nema ni jednu licnu kartu(istekla je ali ima stari pasos,vazeci)a ja imam staru licnu kartu vazecu  nemam pasos...sta nam treba od dokumenata?hvala unapred

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2010, 07:33:32 pre podne »
- Suprug može na stari pasoš (SRJ važeći),
- Vi sa starom ličnom kartom (važećom) i
- za dete je dovoljna zdravstvena legitimacija + izvod iz matične knjige rođenih.

To je sve, pozdrav i lepo se provedite.  :)

Van mreže blagojemladen

• Newbie
  • *
« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2010, 07:34:56 posle podne »
Dete (zensko) rodjeno avgusta 1993. ima novu (biometrijsku) licnu kartu i treba samo da putuje na letovanje u Crnu goru kod drugarice koja tamo ima vikendicu. Roditelji razvedeni (po novom porodicnom zakonu)i u presudi navedeno da ce majka SAMOSTALNO vrsiti roditeljsko pravo.
Pitanje: Gde se vadi taj dokument - saglasnost roditelja za putovanje deteta u c.goru? (Opstina, sud ili sam roditelj napise-otkuca tekst i potpise)?
Hvala

Van mreže blagojemladen

• Newbie
  • *
« Odgovor #11 poslato: Jul 12, 2010, 05:25:47 posle podne »
Molim Simona ili Administratora da malo češće otvaraju ovu stranu. Uveliko je sezona letovanja. Poslala sam molbu još pre 4 dana, a niko mi još uvek nije odgovorio, da li što ne zna ili što ne otvara ovu stranu. Zar je moguće da NIKONEZNA. Hvala.

Van mreže Simon

• Global Moderator
« Odgovor #12 poslato: Jul 13, 2010, 07:54:24 pre podne »
Molim Simona ili Administratora da malo češće otvaraju ovu stranu. Uveliko je sezona letovanja. Poslala sam molbu još pre 4 dana, a niko mi još uvek nije odgovorio, da li što ne zna ili što ne otvara ovu stranu. Zar je moguće da NIKONEZNA. Hvala.
Veliko izvinjenje `blagojemladen`. U gužvi smo (što nas ne opravdava naravno).
Možete rućno da napišete saglasnost (da bude čitko štampanim slovima) a overava se u sudu ili opštini svejedno. Iskopirajte joj i presudu. Mada ona ima 17 godina. Neće joj niko tražiti saglasnost. To se uglavnom traži manjoj deci.   ;)

Van mreže sandrailic

• Newbie
  • *
« Odgovor #13 poslato: Avgust 05, 2010, 04:18:30 posle podne »
Ja bih vas zamolila ako mozete da mi odgovorite na sl pitanja;
1. Putujem sa detetom u cg na odmor,sami,da li mi treba saglasnost od muza za dete(2 god),nismo vencani?
2.Imamo oboje (dete i ja) nove pasose,da li i pored njih treba da ponesem za dete izvod iz maticne knjige?
Hvala unaperd! :-)

Van mreže sandrailic

• Newbie
  • *
« Odgovor #14 poslato: Avgust 05, 2010, 04:21:11 posle podne »
Jos jedno.. :-)
da li mi treba zeleni karton posto idemo kolima ,za prelazak u cg!

Sajt Vremenska prognoza Пиркетов Блог Putovanja Dijete Zdravlje Poznati Saveti Vežbe Marketing